DIY - pomysły na wykorzystanie puszekUwielbiam przyrodę, spacery po lesie i strasznie się wnerwiam na widok bezmyślnie wyrzuconych śmieci. No bo jak tak można?! Tak ciężko wrzucić coś do kontenera na śmieci? Ja z moim Łukaszem od lat dokładnie segregujemy odpady, nie patrząc na innych i to, czy jest ustawa śmieciowa, czy też nie. Uważam, że tak po prostu trzeba, by następne pokolenie nie zatonęło w śmieciach i nie oglądało dziewiczej przyrody tylko w książkach.

Jestem też fanką kreatywnego recyklingu. Bo po co coś wyrzucać, skoro można zrobić z tego coś fajnego i pożytecznego? Dziś zebrałam dla Was garść pomysłów na to co można zrobić z puszek. Na pewno jakąś macie, a to po groszku, a to po ciastkach, kawie, czy też farbie. Uwierzcie, każda ma w sobie potencjał :)

Czym ozdabiamy? Malujemy farbą, oklejamy resztkami tapety, ozdobnym papierem, koralikami, koronką, materiałem, techniką decoupage, a nawet kolorową taśmą klejącą (wersja dla zabieganych :).

Jak taką puszkę wykorzystać?

Pojemnik na długopisy, przybory biurowe lub sztućce:

Pojemnik na przybory toaletowe lub ręczniki:


Oryginalny wazon na kwiatki:Nietypowa doniczka:


Zdjęcia: Pinterest

Mam nadzieję, że kogoś zainspirowałam i choć jedna puszka zostanie ponownie wykorzystana, zanim trafi do kosza :)

~Linka


6 komentarzy:

 1. Bardzo ładne, szczególnie te matowe czarne

  pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 2. o ja już wcześnie na fb widziałam DIY tych miętowych przerobionych na pojemniki na sztućce. Ale najbardziej podobają mi się czarne. Może pomaluję jakąś puszkę farbą tablicową i opiszę kredą.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja z puszki zrobiłam pojemnik do łazienki na waciki. Pasują idealnie:)

  OdpowiedzUsuń
 4. super inspiracje :) i te pastelowe kolorki...są cudne ...
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. bomba! szkoda, ze nie ma napisane, jak to zrobic :P bo ja to ciemna masa jestem,...

  OdpowiedzUsuń